ELECTED OFFICIALS

Senate - Todd Young
Senate - Mike Braun
Congress District 5 - Victoria Spartz
 
Governor - Eric Holcomb
Lieutenant Governor - Suzanne Crouch
Attorney General - Todd Rokita
Auditor - Tera Klutz
Secretary of State - Connie Lawson
Treasurer - Kelly Mitchell
 
State Senator District 28 - Mike Crider
State Senator District 31 - Kyle Walker
State Senator District 32 - Aaron Freeman
State Senator District 35 - Mike Young
State Senator District 36 - Jack Sandlin
 
State Representative District 88 - Chris Jeter
State Representative District 90 - Mike Speedy
State Representative District 91 - Bob Behning
State Representative District 93 - John Jacob
 
District 18 - Michael Paul Hart
District 20 - Josh Bain
District 23 - Paul Annee
District 24 - Mike Dilk
District 25 - Brian Mowery
Decatur Township Trustee - Jason Holliday
Decatur Township Small Claims Court Judge - Myron Hockman
Decatur Township Constable - Darrell McGaha
Decatur Township Board District 1- Lucinda (Cindy) Taylor Freund
Decatur Township Board District 2 - Josh Masquelier
Decatur Township Board District 3 - Neil Mack
Decatur Township Board District 4 - Luke Schmitt
Decatur Township Board District 5 - David Knight
Franklin Township Trustee - Donald Brunson
Franklin Township Small Claims Court Judge - John Kitley Jr.
Franklin Township Constable - Jeff Duhamell
Franklin Township Board District 1- Maureen Zimmerman
Franklin Township Board District 2 - Todd Colip
Franklin Township Board District 3 - Christohper Brown
Franklin Township Board District 4 - M. Paige Green
Franklin Township Board District 5 - Bob Abbott
Lawrence Township Board District 3 - Dino Batalis
 
Perry Township Trustee - Susie Day
Perry Township Small Claims Court Judge - Cheryl Rivera
Perry Township Constable - David Taylor
Perry Township Board District 1- Jim Sullivan
Perry Township Board District 2 - Terry Trent 
Perry Township Board District 3 - Randall Decker
Perry Township Board District 4 - Howard Howe
Perry Township Board District 5 - Timothy O'Connor 
 
 
 
Beech Grove City Judge - Andrew Wells
Beech Grove Council at Large - Kara Ferguson
Beech Grove Council District 2 - Gary Hall
Beech Grove Council District 3 - Robert Ferguson
Beech Grove Council District 4 - Kevin Day
Clermont Town Council at Large - Nancy Baxter
Cumberland Town Judge - Michael Franceschini
Cumberland Clerk Treasurer - Erica Salmon
Cumberland Town Council District 1 - Edward Loud
Cumberland Town Council District 2 - Brian Gritter
Homecroft Clerk Treasurer - Kevin Kehlbeck
Homecroft Town Council at Large - Timothy Eickhoff
Homecroft Town Council at Large - Z. D. Frizzell
Homecroft Town Council at Large - Barbara Jones
Lawrence City Mayor- Steve Collier
Lawrence City Clerk - Kathleen Walton
Lawrence City Council District 5 - Tom Shevlot
Lawrence City Council District 6 - Lauren Russel
 
Spedway Clerk Treasurer - Jacob Blasdel
Spedway Town Council District 1 - Gary Raikes
Spedway Town Council District 2 - Vincent Noblet
Spedway Town Council District 3 - Dan Jensen
Spedway Town Council District 4 - Eileen Fisher
Spedway Town Council District 5 - Dave Lindsey
 
Southport Mayor - James Cooney
Southport Clerk Treasurer - Diane Buchanan
Southport City Council at Large  - Charles Lynch
Southport City Council District 2 - Carol Bowling
Southport City Council District 3 - Joseph Haley Jr.
Southport City Council District 4 - Larry Tungent
Warren Park Clerk Treasurer - Kelly Barrett-Brogan
Warren Park Town Council at Large - Matthew Howell
Warren Park Town Council at Large - Steven Shilts
  • Facebook Clean Grey
  • Twitter Clean Grey
101 W. OHIO ST, SUITE 2200
INDIANAPOLIS, IN  46204
317-964-5050

Copyright 2016 Marion County Republican Central Committee,

Paid for by MCRCC. Cindy Kirchhofer, Chairman.

IMG_20140510_113001